fbpx

גרפולוג מומחה: המקצוע מס' 1 של 2022 בלי לצאת מהבית. קורס גרפולוגיה מעשית לשינוי קריירה, יצאנו לבדוק.

אילנה שולטן, גרפולוגית מומחית מהמובילות בישראל, מציגה בפנינו את הפתרון עבור כל מחפשי שינוי קריירה או מחפשי הכנסה נוספת בפרק זמן לימודים שאורך כ-8 חודשים שבסיומו ניתן ב 2-3 שעות עבודה ביום ניתן להגדיל את ההכנסה פי 2 כגרפולוג מומחה.

אור ברדה 11.9.22 // 11:15

אילנה שולטן
אילנה שולטן, גרפולוגית מומחית עם נסיון של 30 שנים.

אילנה שולטן גרפולוגית מומחית עם נסיון של 30 שנים בזיהוי זיוף חתימות (גרפולוגיה משפטית), השוואות מסמכים ומשמשת כעדה מומחית בבתי משפט בתחום הגרפולוגיה המשפטית. לאילנה נסיון רב באבחון ומתן ייעוץ גרפולוגי בתחום משאבי אנוש, חברות סחר מובילות בארץ, קיבוצים וישובים קהילתיים. בנוסף, היא מעבירה (במומחיות יתרה יש לציין) קורס גרפולוגיה מעשית . לא מעט תלמידים שעברו תחת ידיה בתקופה האחרונה, יעידו שבזכות הידע שנלמד בקורס נפתח להם עולם חדש ומרתק שבאמצעותו הם יכולים להכניס משכורת מכובדת, לבחור האם לעבוד מהבית, כמה ומתי לעבוד. 

חלק מהתלמידים הינם מטפלים, מורים, עורכי דין שביקשו להוסיף מומחיות המקנה להם את היכולת להעניק ללקוחות שלהם את השירות הטוב ביותר לצד הגדלת ההכנסה. לצד אלו, ישנם תלמידים שביקשו ללמוד את מקצוע הגרפולוגיה כקורס העשרה המאפשר להם להכיר את הקרובים שלהם באופן מעמיק יותר ולמעשה להטיב את התקשורת מול אותו מכר קרוב / בן משפחה / חבר ובמקרים מסויימים גם מול ילדיהם.

אז מה זה בכלל גרפולוגיה?

" הפירוש המילולי הוא “תורת הכתב”, אך הפירוש – המתאים יותר הוא “כתב המוח”. המוח אחראי על פעולות כל התהליכים בגוף – תהליכים רצוניים ותהליכים בלתי רצוניים. כתב היד הוא תוצר של אחת מהפעולות הנוירופיזיולוגיות שמפיק המוח ולמעשה היד שכותבת היא העט של המוח ובתנועתיות היא משקפת את המתחולל בו. הגרפולוגיה ככלי עוצמתי, מסייע לנו ללמוד ולהבין את האדם כאינדיבידואל ייחודי בעולם.

סוג של "רנטגן" לאישיותו של האדם. בחינת כתב היד מאפשרת שיקוף של הנעשה במוחו של אדם ובכך ניסיון להבין מה מתחולל בתחום הגוף, השכל, הנפש והרגש של האדם. כולנו למדנו בשנים הראשונות בבית הספר לכתוב ע”פ כללים אחידים והנחיות ברורות. תרגלנו דפים על גבי דפים של כתיבה, בכדי שנוכל לייצר אותיות על פי התקן הנדרש – אבל בדיוק כמו שאין שני אנשים זהים כך גם אין שני כתבי יד זהים, אתה מסכים איתי? "

בהחלט, אבל צריך ללמוד 3 שנים עכשיו כדי לעסוק בגרפולוגיה, לא?

" שאלה מ-ע-ו-ל-ה! התשובה החד משמעית היא: לא! אין צורך ללמוד 3 שנים על מנת להיות גרפולוג שמתפרנס מהתחום.

קורס גרפולוגיה מעשית אותו אני מלמדת בזום כאשר השיעורים מוקלטים וניתנים לצפייה חוזרת לתרגול/השלמת פערים, אורך כ-8 חודשים בלבד שבסופו הבוגרים מקבלים תעודת "גרפולוג מוסמך" מטעם המרכז הישראלי לגרפולוגיה ולמעשה זהו הרישיון שלהם המאפשר להם לעבוד עם הסמכה חוקית.

היית מאמין שתוך 8 חודשים תוכל להיות גרפולוג מומחה ולעסוק בתחום כהשלמה עיקרית / השלמת הכנסה?. כל מה שצריך זה סקרנות ורצון ללמוד מקצוע שתמיד יהיה רלוונטי."

עכשיו תגידי בכנות, המקצוע הזה לא נשחק? כמה צורך יש לגרפולוגיה בארץ?

" להפך, המקצוע הזה רק הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. תחשוב על זה, יש פה מקצוע שאתה יכול לעסוק בו מהבית והוא רלוונטי למגוון רחב של תחומים כמו למשל מיון ואבחון מועמדים לעבודה, יעוץ אישי לפרטיים והכוונה מקצועית, יעוץ זוגי ושותפים לעסקים, שידוכים באמצעות גרפולוגיה. הגרפולוגיה היא כלי אדיר להגדלת סיכוי התאמה בין 2 אנשים, כלי נפוץ מאוד במגזר החרדי.

ישנם בוגרים שרוצים לרכוש ידע ומומחיות לטובת שינוי קריירה שתאפשר להם לעבוד מכל מקום בארץ ובעולם ובזמן שמתחשק להם. מנגד, ישנם בעלי מקצוע כמו עורכי דין, מטפלים ומורים שמשתמשים בכלי הזה ליצירת רובד נוסף בעבודתם / בשירות אותו הם מציעים ללקוחות שלהם ובכך מגדילים את ההכנסה שלהם.

ישנם ארגונים רבים שבוחרים לצמצם את הסיכוי שלהם להעסיק עובדים שעל פניו "מככבים בראיונות" אך קווי האישיות של אותו מועמד הם לא באמת מה שהוצג בראיון. בנקודה זו, לגרפולוגיה יכולת השפעה אדירה על בניין הכח בארגון ולמעשה היא זו שמגדירה בעקיפין את מסוגלות הארגון לעמוד ביעדיו."

הגיוני מאוד, מה פוטנציאל ההכנסה כגרפולוג/ית?

"הכל תלוי בך ובאופי העבודות אותו תרצה לקחת. גרפולוג מתחיל לוקח 200-500 ש"ח לשעת ייעוץ בהתאם לנישה בה בחר לעסוק כגרפולוג מומחה או פרויקטים בהם ניתן לגבות אלפי שקלים ומשם זה כמובן עולה ככל שתצבור נסיון. ככל שתהיה מקצוען, תחקור ותעמיק בנושא יהיה לך הרבה יותר מה להציע ללקוחות שלך. כמו בכל עסק, לקוח מרוצה זה לקוח ממליץ שמביא לקוחות חדשים ותחום הגרפולוגיה זה תחום שעדיין נחשב כ"אוקינוס כחול" – יש המון עבודה ואין הרבה גרפולוגים יחסית לתחום כה מבוקש."

לא רע.. ומי הם האנשים שמתאימים לעסוק בגרפולוגיה?

"מי שרוצה מקצוע בו הוא יכול להיות חופשי, מי שרוצה לעבוד בעבודה כיפית מרתקת ולא קשה, מי שרוצה להיות מסוגל לשלוט ברמת ההכנסה שלו, מי שלא רוצה ללמוד כמה 3-4 שנים בשביל להתחיל לעסוק בתחום אך מוכן להשקיע כ-8 לטובת למידה מעמיקה של תורת הכתב, כלי שיכול לשרת אותו שנים רבות.

אני ממליצה לכל מי שמוצא את עצמו ברשימה הנ"ל – להתחיל כבר במחזור הקרוב! ״

השתכנעתי, אני בהחלט רואה את עצמי ברשימה! עכשיו, מה צריך לעשות כדי להתחיל לעסוק בגרפולוגיה?

"קודם כל, חשוב שתדע שאתה חייב את הדברים הבאים:
1. מחשב נייד עם חיבור לאינטרנט.
2. סקרנות וזמן ללמוד מקצוע מבוקש ומרתק.

ניתן לקרוא על הסילבוס המלא של הקורס ותכנית ההכשרה בלחיצה על קישור זה.

אני מזמינה אותך וכל מי שמוצאת את עצמה מתעניינת בתחום, להשאיר פרטים ליצירת קשר ותיאום שיחת ייעוץ ללא עלות של עד חצי שעה בשביל לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורך. ניתן גם לשלוח לי ישירות הודעת וואטספ ממש פה בקישור.